Archiwum

„Lekcje z Temidą” program edukacyjny pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.

W dniu 24 września 2020 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w profesjonalnych zajęciach prawnych w ramach nieodpłatnego programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia te przeprowadził prawnik, pisarz i publicysta katolicki Kajetan Rajski. 
 
Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw pro obywatelskich. Ważnym aspektem spotkania było również budowanie w młodych obywatelach zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości oraz uświadamianie uczniów o skutkach prawnych prześladowania rówieśników, za czym idzie zwiększanie bezpieczeństwa            w szkołach.
 
Pan Kajetan Rajski zdobył uwagę uczniów swoją kompetencją i ciekawym sposobem przekazania informacji, posługując się przy tym filmem, ćwiczeniami, a na koniec quizem.
 
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się:
 
Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?
Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
Jakie prawa ma konsument?
Czym jest stalking?
Jak reagować na prześladowanie w szkole?
Gdzie szukać przepisów prawa?
Co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?
 
Podczas zajęć każdy uczeń otrzymał zeszyt, długopis, teczkę i certyfikat a szkoła plakat i certyfikat potwierdzający przeprowadzenie zajęć.