Aktualności

Wyjazd na lodowisko w Białej Niżnej

W środę, 22 stycznia, tuż przed rozpoczęciem upragnionych ferii zimowych, wybraliśmy się na szkolną wycieczkę na lodowisko. W mroźny i niezbyt słoneczny dzień, nasza szkolna grupa amatorów sportów zimowych wraz z opiekunami dotarła na kryte lodowisko w Białej Niżnej, gdzie z wielką radością doskonaliła swe umiejętności na lodowej tafli. Niektórzy przybyli tu pierwszy raz, ale zapewniali, że nie ostatni, ponieważ frajda jazdy po lodzie była przeogromna.

Co do techniki tejże jazdy, to można by ją określić jako wybitnie zindywidualizowaną i niezwykle różnorodną. Niektórzy zamiast ślizgów solowych preferowali towarzystwo sympatycznych pingwinków lub przejażdżkę grupową, inni tulili z miłością bandy otaczające lodowisko i nie chcieli się z nimi rozstać za nic w świecie. Doskonałej zabawy nic jednak nie mogło zakłócić, ani niekontrolowane akrobacje  sportowe, ani drobne upadki.

 

Po lodowych wojażach wygłodniała grupa panczenistów z Biesnej udała się na upragniony obiad do Bobowej. Z pełnymi brzuchami oraz szczęśliwymi buziami wróciliśmy cali i zdrowi do domów.

 

Fot. i oprac.: KJB