Aktualności

Święto Narodowe Trzeciego Maja

W czwartek 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja na pamiątkę wydarzeń, do których doszło 232 lata temu. Właśnie wtedy, czyli 3 maja 1791 roku, polscy patrioci uchwalili konstytucję. Był to wyjątkowy dokument nie tylko ze względu na treść i marzenia jej twórców o wzmocnieniu Polski, ale także ze względu na to, że powstał jako drugi na świecie i pierwszy w Europie.

Na początku uroczystości zebrani wspólnie zaśpiewali hymn Polski. Następnie narratorzy, czyli Justyna Wojnarska i Sebastian Duran z klasy V oraz Ania Wojnarska z klasy II, wyjaśnili, w jakich okolicznościach uchwalono ten dokument oraz jakie było jego znaczenie. Później widzowie mogli zobaczyć montaż słowno-muzyczny złożony z wierszy i piosenek, który przygotowali uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Iwony Gut i pana Edwarda Mazura. Na zakończenie zebrani wspólnie zaśpiewali hymn szkoły.

Ta uroczystość miała wyjątkowo uroczysty charakter. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali informacji o konstytucji uchwalonej 232 lata temu i bardzo chętnie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Na zakończenie dyrektor szkoły pani mgr Brygida Habaj podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii.

 

Oprac. K. Szura, fot. E. Mazur