Aktualności

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole każdego roku ma wyjątkowy przebieg, ponieważ nauczyciele organizują różne gry i zabawy, a mamy z Rady Rodziców przygotowują poczęstunek dla uczniów. W tym roku szkolnym odbył się 31 maja, a program jego obchodów był bardzo bogaty.

Zabawa na całego zaczęła się po 3 lekcjach. Aby nikt się nie nudził, jednocześnie przeprowadzano kilka ciekawych zajęć i konkursów na boisku szkolnym, na scenie przy starej remizie OSP, obok niej oraz przy Wiejskim Ośrodku Kultury.

Dyrektor szkoły pani mgr Brygida Habaj, pani mgr Karolina Janik-Baran, pani mgr Joanna Kowalska i pani mgr Iwona Gut przygotowały i przeprowadziły ciekawe konkurencje z wykorzystaniem różnych przedmiotów, np. piłek, piłeczek, kijów gimnastycznych, kubków z wodą, spinaczy do prania, a nawet prześcieradeł. Jednak najpierw odbyła się drużynowa rywalizacja 3-osobowych drużyn, które musiały jak najszybciej przejść wyznaczony dystans z nogami przywiązanymi sznurkiem do paneli podłogowych. Nie było to łatwe, ponieważ wymagało od każdego zespołu dobrej współpracy i skupienia.

W tym samym czasie nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan mgr Adam Waz podzielił chętnych na 2 drużyny, które zagrały w piłkę siatkową. Mecz był zacięty, więc potrzebne były 3 sety, aby wyłonić zwycięzcę. Po nim wykorzystano boisko do siatkówki do rywalizacji drużyn z prześcieradłami, które grały balonem wypełnionym wodą. Jedna drużyna serwowała nią za pomocą prześcieradła, a druga swoim prześcieradłem łapała “piłkę”.

W czasie gdy chętni grali w siatkówkę, a później w piłkę wypełnioną wodą, reszta uczniów klas IV-VIII świetnie się bawiła przy stole z kołem fortuny, zdobywając różne nagrody, rywalizowała indywidualnie przy dmuchaniu piłeczek z wykorzystaniem kubków z wodą, które tworzyły tor wyścigowy, lub drużynowo w utrzymaniu nogami kartonowych pudełek z piłeczkami. Dodatkową trudnością tej konkurencji było to, że zawodnicy w czasie trzymania pudełka stopami musieli się pozbyć jednego buta. Wszystkim spodobał się także bieg zręcznościowy w kółku za kijami gimnastycznymi oraz berek ze spinaczami do prania.

Gdy starsi byli na boisku szkolnym, przedszkolacy i uczniowie klas I-III bawili się przy scenie. Tam z kolei pani mgr Maria Burkot przeprowadziła zabawę polegającą na robieniu baniek mydlanych, a pani mgr Agata Obrzut malowała twarze, a później ćwiczyła z uczniami różne układy taneczne na scenie. Przez cały czas w miły nastrój wprowadzała zebranych muzyka odtwarzana przez pana mgr. Józefa Orłowskiego.

Przy Wiejskim Ośrodku Kultury chętni mogli przebiec na czas specjalny strażacki tor przeszkód, a także odbyć przejażdżkę wozem strażackim. Tę atrakcję przygotowali i przeprowadzili druhowie z OSP Biesna, czyli pan Józef Bogusz, pan Stanisław Bara, pan Janusz Kotowicz i pan Kazimierz Bogusz.

Tymczasem kiełbaski z grilla były już gotowe, więc mamy zapraszały kolejne klasy na poczęstunek. Gdy starsi uczniowie jedli, młodsi mogli skorzystać z opisanych wyżej atrakcji przygotowanych przez nasze panie na boisku szkolnym.

Na zakończenie uczennica Magdalena Kafel i opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani mgr Maria Burkot przeprowadziły rowerowy tor przeszkód z okazji Światowego Dnia Roweru. Kto nie rywalizował, jadł lody, które rozdały mamy z Rady Rodziców, i dopingował zawodnikom.

Impreza zakończyła się o 13.30. Każdy z uczestników po licznych zabawach był bardzo zmęczony, ale też zadowolony. Wszystkim spodobał się ten dzień, ponieważ mogli miło i aktywnie spędzić czas.

Oprac. Justyna Wojnarska, fot. Edward Mazur