Aktualności

Wycieczka do Krakowa

15 czerwca  uczniowie klas 1-3 uczestniczyli  w wycieczce do Krakowa w ramach dofinansowania
z projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Program wycieczki był bogaty i atrakcyjny. Naszą turystyczną przygodę rozpoczęliśmy od  Muzeum Szczęścia i Iluzji, gdzie  wykonaliśmy setki zdjęć w przepięknych scenografiach. Następnie mieliśmy okazję  zobaczyć  znane postacie i ulubionych bohaterów  filmowych   w Muzeum Figur Woskowych. Obowiązkowym punktem programu było zwiedzanie podziemi Rynku Głównego w Krakowie.
Po wystawie oprowadziła nas przewodniczka, która w ciekawy sposób opowiadała m.in. o tym,  jak w średniowieczu wyglądała organizacja handlu, co sprzedawano i kupowano. W trakcie zwiedzania wysłuchaliśmy także legendy o smoku.

Następnie prosto z Rynku udaliśmy się zabytkowymi ulicami Krakowa na Wawel. Podczas zwiedzania wzgórza Wawelskiego podziwialiśmy  dziedziniec Zamku Królewskiego oraz jego komnaty. Zwiedzając wnętrza zamkowe mogliśmy nie tylko wysłuchać ale również  wyobrazić  sobie szczegóły z dawnego życia monarchów. Dużo radości sprawiła wszystkim wizyta w jaskini smoka. Legendę o smoku przecież  wcześniej słyszeliśmy, ale w jego pieczarze było niewiele osób. Po pamiątkowych zdjęciach z wawelskim smokiem przyszedł czas na ostatnią atrakcję dnia – rejs statkiem po Wiśle.  Nie zabrakło także czasu wolnego na zakup pamiątek oraz na chwilę odpoczynku w trakcie wspólnego posiłku. Zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni natłokiem wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domów.

 

Oprac. i fot.: A. Obrzut