Aktualności

Hej kolęda…

Po raz drugi przedstawienie jasełkowe dla społeczności lokalnej było wielkim, wspólnym projektem, w którym wszyscy uczniowie szkoły brali aktywny udział. Wydarzenie rozpoczęło się od energicznej prezentacji grupy kolędniczej, która wprowadziła wszystkich uczestników w świąteczny nastrój.

Główna część przedstawienia rozgrywała się na specjalnie przygotowanej scenie. Herod, zagrany przez jednego z uczniów, prezentował swój pałac i zadawał pytania diabłu, który starał się podkopać spokój Bożego Narodzenia.

Królowie z błyszczącymi koronami na głowach, aniołowie w białych szatach, śmierć, pastuszkowie, góralki, owieczki…, każda z tych grup postaci miała swoją unikalną funkcję w przedstawieniu, tworząc razem barwny obraz opowieści o narodzeniu Jezusa.

Wspólna praca wszystkich uczestników, zarówno aktorów, jak i organizatorów, przyczyniła się do stworzenia pięknego i poruszającego spektaklu jasełkowego.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych lokalnych jasełkach. Wasza liczna frekwencja sprawiła, że nasze przedstawienie po raz kolejny było wyjątkowym wydarzeniem.

Uczniowie wraz opiekunami

 

Oprac.: A. Obrzut

Fot.: M. Szura