Aktualności

Wyjazd na lodowisko

 W czwartek 10 stycznia uczniowie klas I – IV pod opieką pań  A. Obrzut,  I. Gut oraz pani dyrektor Brygidy Habaj pojechali na lodowisko do Białej Niżnej. Celem wycieczki było rozwijanie sprawności fizycznej, propagowanie  sportu zimowego, pokonywanie własnych słabości i lęków oraz integracja grupy. 
  Po przyjeździe na miejsce każdy z uczestników został wyposażony w odpowiednie łyżwy oraz kask. Następnie weszliśmy na lodowisko, które o tej porze gościło tylko naszą grupę. Dla niektórych uczniów była to okazja do doskonalenia posiadanych już umiejętności jazdy na łyżwach. Niemniej jednak zdecydowana większość po raz pierwszy stawiała swoje kroki na tafli lodowej. Nie obyło się bez upadków, jazdy figurowej (nawet tej nieplanowanej) czy też jazdy na innych częściach ciała niż nogi. Jednak właśnie w takich sytuacjach można było liczyć na pomoc koleżeńską oraz słowa motywacji i otuchy. Należy podkreślić, że pomimo różnej częstotliwości upadków, nikt z jeżdżących się nie poddawał, ale z jeszcze większą determinacją pokonywano kolejne okrążenia. Pod koniec naszych szaleństw nawet najbardziej sceptyczni  “śmigali” po lodzie niczym prawdziwi zawodowcy. 
  Czas na zabawę minął tak szybko, że uczniowie z żalem  schodzili z lodowiska. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji  na pyszną pizzę i gofry. Wszyscy uznali, że  wyjazd był bardzo udany i należy go w najbliższym czasie powtórzyć. 
 
Fot. A.Obrzut
 
Autor: A.O