Aktualności

Wycieczka do Jasła

30 listopada 2022 roku starsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV, pod okiem p. Marty Habaj, p. Marii Burkot i p. Agaty Obrzut wybrali się na wycieczkę do Jasła.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie niedawno powstałego Generatora Nauki. To miejsce, gdzie każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

Główną częścią Generatora Nauki jest strefa ekspozycyjna. Znajdują się tam 62 interaktywne ekspozycje dotyczące matematyki, fizyki, kosmosu oraz różnych możliwości pozyskiwania energii. Dzieci świetnie się bawiły eksperymentując na różnorodnych urządzeniach i przyrządach, a przy okazji poszerzały swoją wiedzę. Sporo czasu spędziły też w strefie kreatywnej zabawy, gdzie wykorzystując grę Smart City, uczyły się planować miasto przyszłości tak, aby było ono ekologiczne i wygodne dla jego mieszkańców. Na koniec mogły dokonać jego wizualizacji. Wszyscy bardzo się zaangażowali w budowę „idealnego miasta”.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lizaka oraz warsztaty ręcznego wyrobu tych słodyczy. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom historię lizaka i pokazała różne maszyny używane w przeszłości do jego wyrobu. Na koniec wszyscy ulepili swoje wyjątkowe lizaki, które mogli zabrać ze sobą do domu.

Warsztaty w muzeum były ciekawe, ale najwięcej frajdy sprawiła dzieciom zabawa w Generatorze Nauki. Wszyscy postanowili, że na pewno jeszcze tam wrócą ze swoimi rodzinami.

Oprac. M. Burkot
Fot. M. Burkot, A. Obrzut