Aktualności

O Tuwimie wie wszystko…

30 października br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej odbył się konkurs czytelniczy pn. „O czym opowie Tuwim”. Udział w nim wzięło 27 uczniów klas IV-VI z terenu Gminy Łużna – w tym 9 uczniów naszej szkoły.

Wydarzenie organizowane było przez Gminny Ośrodek Kultury, realizujący projekt „Książka niejedno ma imię” w ramach Programu Rządowego Promocja Czytelnictwa (dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury).

Nad całością czuwała bibliotekarka – Bronisława Siuta oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej – Karolina Szymczyk.

Komisję konkursową tworzyli emerytowani nauczyciele i bibliotekarze w składzie: Teresa Żmijowska, Helena Szperka oraz Barbara Bańdur.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością twórczości Juliana Tuwima. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, który składał się z 18 pytań (zamkniętych i otwartych).

Po godzinnych zmaganiach i ustnej dogrywce I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Justyna Wojnarska (kl. VI).
Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i gadżety promocyjne wręczył uczestnikom Wójt Gminy Łużna – Mariusz Tarsa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!